SPECJALNE SŁOWO DLA KOGOŚ, KTO JEST BLISKI REZYGNACJI

Dzisiaj miałem takie odczucie, że mam przemówić do tych, którzy uginają się emocjonalnie i intelektualnie pod ciężarem zbyt ciężkim, aby go znosić.

Wydaje się, że Boże obietnice jakoś nie działają dla ciebie ani twojej rodziny. Starasz się podobać Bogu, modlisz się – i naprawdę Go kochasz – ale teraz jesteś na granicy swojej siły i wytrzymałości.

Twoje przeżycia jeszcze się nasilają, kiedy trwasz w wierze. Wydaje ci sie, że Bóg milczy w twojej sprawie.

KOCHANY, NIE JESTEŚ SAM: Mnóstwo bogobojnych ludzi cierpi podobnie i szatan szepcze – Słowo Boże nie jest prawdą! Wiemy, że to mówi nieprzyjaciel. Nie bój się mocy piekła.

Otwórz Księgę Joba 19 - przeczytaj cały rozdział. Job powiedział: „Gdy krzyczę: Gwałtu! - nie otrzymuję odpowiedzi... Bóg zagrodził mi drogę ...nad moimi ścieżkami roztoczył ciemności.... bije mnie ze wszystkich stron... zaliczył mnie w poczet swoich wrogów....” (19:7-11).

W środku tego szatańskiego ataku Job woła: „Lecz ja wiem, że Odkupiciel mój żyje i że jako ostatni nad prochem stanie ... chociaż moja skóra jest tak poszarpana, uwolniony od swego ciała będę oglądał Boga. ... Ja sam ujrzę go i moje oczy zobaczą Go ...”(19:25-27).

Bóg powiedział: „ Efraim zaprzyjaźniony jest z bałwanami, zostaw go w spokoju” (Ozeasza 4:17). Żadnego doświadczenia, żadnych prób dla tego rodu. Ale ty nie jesteś oddany bałwochwalstwu. Jesteś nadal źrenicą Jego oka. Bóg widzi w tobie coś, nad czym warto pracować.

Bóg karze tych, których kocha. To nie jest przyjemne i boli – ale to Ojciec zachowuje nas dla Swojej chwały, która ma się objawić w przyszłych latach.

On ciebie nigdy nie kochał bardziej niż teraz. Nabierz otuchy – Bóg nadal mówi do ciebie.