CHWAŁA PANA

Izajasz prorokował: "Bo oto ciemność okrywa ziemię i mrok narody, lecz nad tobą zabłyśnie Pan, a jego chwała ukaże się nad tobą.  I pójdą narody do twojej światłości, a królowie do blasku, który jaśnieje nad tobą" (Izajasza 60:2-3).
To proroctwo mówi o czasach ostatecznych, czasie, który rozpocznie się, kiedy światło - Pan Jezus Chrystus - przyszedł do tej wielkiej ciemności. Izajasz mówił o wielkim, powszechnym rozświetleniu chwały Chrystusa w tej ciemności. Tłumy ludzi w całym pogańskim świecie przyjdą do tego światła.
Pomyśl o tym: nie było ciemniejszego okresu w historii niż w czasie narodzin Jezusa. Wielkie Imperium Rzymskie stało się tak materialistycznym, chciwym społeczeństwem. Perwersje seksualne, pijaństwo i obżarstwo były normą. Cały znany świat w tym czasie był pogrążony w ciemności.
W tym czasie również hipokryzja była powszechna. Kapłani okradali wdowy z ich domów i biedni i niewykształceni pogardzali swoimi tak zwanymi przywódcami duchowymi. Prosto mówiąc, ślepi prowadzili ślepych.
Właśnie do tej wielkiej ciemności przyszedł Jezus jako oświecająca światłość. Wiemy też, że od tego chwalebnego dnia mnóstwo ludzi przyszło do tego światła.
Może powiesz, "Ale popatrz wokół siebie dzisiaj. Wielka ciemność nadal przykrywa ziemię." Tak - obecna godzina może być najgorsza w historii ludzkości. Ciemność unosząca się nad wszystkimi narodami i ludźmi jest wyraźnie odczuwalna. Zagrożenie nuklearne, ludobójstwa, rozpowszechniona sprzedaż seksu - to wszystko powoduje spustoszenie w naszych sercach.
Ale Jezus jest nadal światłością świata. Izajasz widział ciemność naszych czasów i wołał: " Powstań, zajaśnij, gdyż zjawiła się twoja światłość, a chwała Pańska rozbłysła nad tobą" (Izajasza 60:1).
Jeszcze raz, w najciemniejszej godzinie świata Bóg będzie manifestował Swoją moc. On pociągnie wystarczająco duże zgromadzenie zgubionych dusz w dniach, które są przed nami. On poruszy dusze wielu i będziemy wszyscy odczuwali chwałę Pana.