WEZWANIE WIARY - Claude Houde

Początkiem publicznej służby Dawida jest ten gigantyczny moment, kiedy on zabija olbrzyma o imieniu Goliat. Dawid pochodził z, jak byśmy to dzisiaj nazwali „dysfunkcyjnej rodziny.” Był okrutnie ignorowany i zaniedbany. Jako nastolatek miał powierzone pilnowanie stada na górach, samotne i niebezpieczne zadanie.

Kiedy mąż Boży szukał kandydata, żeby zastąpił Saula i stał się królem, ojciec Dawida, Isaj, przedstawił wszystkich swoich synów, ale zignorował Dawida. Tak jakby Dawid nie istniał. Jego bracia pogardzali nim, poniżali go i złośliwie kwestionowali i wyszydzali nawet jego najszlachetniejsze aspiracje.

Kiedy Dawid pomimo tego zabił wroga i wyszedł zwycięsko z walki z Goliatem, odszedł z domu, gdyż król Saul wziął go pod swoje skrzydła.

Saul był dręczonym i upadającym przywódcą i szybko stał się bardzo zazdrosny o Dawida. Saul czuł się zagrożony przez Bożą przychylność dla Dawida i to jak bardzo ludzie go kochali. Po tym jak miał ojca, który go chyba ignorował, Dawid cierpiał jeszcze dalej pod ręką „przybranego ojca” który irracjonalny w swojej niepewności wreszcie próbował go zabić .

To właśnie w tych dniach swoich pierwszych niepewnych kroków w jego publicznej służbie Dawid przeżywał swoje pierwsze zwycięstwa. Był mocny i wypełniony potencjałem i chociaż był w nadnaturalny sposób powołany, był również bardzo samotny i ekstremalnie narażany. Dawid powiedział o sobie w tym czasie: „Jestem nadal słaby, chociaż zostałem namaszczony na króla” (zobacz 2 Samuela 3:39).

Wtedy Bóg posłał Jonatana do Dawida. Jonatan odpowiedział na wezwane wiary poprzez przyjacielskie, niesamolubne wsparcie i pokorę dla większych celów. Jest to powołanie, które popycha człowieka, aby komuś pomóc, bez oczekiwania, czy obietnicy czegokolwiek za to. Nawet sobie nie wyobrażasz jaki przepływ Bożego błogosławieństwa może przynieść taka decyzja z twojej strony w twoim życiu. To objawienie może dotknąć i zmienić małżeństwo, rodzinę, kościół, a nawet naród. „ Zawarli tedy Jonatan z Dawidem związek przyjaźni, ponieważ umiłował go jak siebie samego.

Jonatan zdjął płaszcz, który miał na sobie i dał go Dawidowi, tak samo swoją odzież - aż do swego miecza i łuku i pasa” (1 Samuela 18:3-4).

__________
Claude Houde jest, głównym pastorem kościoła Eglise Nouvelle Vie (kościół Nowego życia) w Montrealu,w Kanadzie. Pod jego kierownictwem New Life Chuch rozwinął się od garstki ludzi do ponad 3500 w tej części Kanady, w której rozwija się niewiele kościołów Protestanckich.