BOŻA ARMIA - Nicky Cruz

Jeżeli jest jedna rzecz, jakiej nauczyliśmy się poprzez naszą służbę – poprzez stawianie czoła wrogowi na jego terytorium wiele razy, dzień po dniu, tydzień po tygodniu – jest nią to, że szatan jest tchórzem. On atakuje najbardziej bezbronnych wśród nas, najbardziej bezradnych i zrozpaczonych. Tak jak tyran na placu zabaw, który ucieka i szuka schronienia, kiedy tylko pojawi się inny dzieciak jego rozmiarów, szatan się wycofuje na pierwszy znak prawdziwej mocy.

Czy naprawdę rozumiemy jaką moc mamy do dyspozycji? Czy rozumiemy znaczenie poselstwa, które niesiemy dla tego zgubionego świata? Czy pojmujemy jak łatwo zło może być pokonane i wycofać się, kiedy po prostu otworzymy się na działanie Ducha Świętego?

Czy wiemy co Bóg jest w stanie uczynić wśród nas?

Ja bardzo pragnę oglądać dzień, kiedy chrześcijanie staną ramię w ramię, ręka w rękę, w tej wojnie z szatanem i wreszcie nakreślą linię na piasku, w samym środku jego drogi. Linię, która go zatrzyma w jego działaniu. Linię, która mówi: „Ty już masz dosyć! Ty już się zabawiłeś! Ale twój czas się skończył. W imieniu Jezusa, nie możesz iść już dalej.”

Pragnę zobaczyć armię żołnierzy, którzy powstaną przeciwko niemu. Pułk wierzących, którzy mają obsesję zdobywania dusz dla Boga i biorą broń w tej walce przeciwko złemu. Armię mężczyzn i kobiet, których serca płoną dla Boga, a ich życie jest całkowicie oddane Jego woli.

Czy nie pragniesz być częścią tej armii? Czy nie chciałbyś odegrać nawet malutkiej części w tak potężnej walce dla Boga? Czy nie na to czekałeś, miałeś nadzieję i modliłeś się, wierząc, że Bóg to spełni w twoim życiu?

Jeżeli tak, to Bóg chce, żebyś wiedział, że ta armia już istnieje. Wojna się toczy. Musisz tylko wziąć miecz i znaleźć swoje miejsce w jej szeregach.

„Nie wstydzę się ewangelii, ponieważ jest ona mocą Bożą, która daje zbawienie wszystkim, którzy wierzą” (Rzymian 1:16).

__________
Nicky Cruz, znany na świecie ewangelista i płodny pisarz nawrócił się do Jezusa Chrystusa z życia przemocy i przestępstw, po spotkaniu Dawida Wilkersona w Nowym Jorku w roku 1958. Historia jego dramatycznego nawrócenia została opisana w książce Krzyż i Sztylet przez Dawida Wilkersona, a potem w jego własnej, najlepiej sprzedającej się książce Run Baby Run.(Polski tytuł: „Nicky Cruz Opowiada”).