KIEDY UKAZUJE SIĘ JEZUS

W Księdze Daniela 3, król Nabukadnesar ustawił w Babilonie złotego boga i wymagał, żeby mu oddano cześć. Wszyscy urzędnicy i mieszkańcy w ponad stu prowincjach w Babilonie musieli upaść na twarze przed tym bogiem, albo spotka ich śmierć. Były tylko dwie możliwości: pokłonić się, albo spalić. Jeżeli ktoś odmówi pokłonu temu bożkowi Nabukadnesara, będzie upieczony żywcem w olbrzymim piecu.

Kiedy został wydany ten dekret, trzech oddanych Bogu młodych Żydów odmówiło pokłonu. W wielkim gniewie Nabukandnesar przyprowadził ich przed siebie i chciał wiedzieć: „Który Bóg wyrwie was z moich rąk?” (Daniela 3:15). Odpowiedzieli mu tak: „Jeżeli nasz Bóg, któremu służymy, może nas wyratować, wyratuje nas z rozpalonego pieca ognistego i z twojej ręki, o królu. A jeżeli nie, niech ci będzie wiadome, o królu, że twojego boga nie czcimy i złotemu posągowi, który wzniosłeś, pokłonu nie oddamy” (Daniela 3:17-18).

Reakcja tego opętanego przez demony króla była przewidywalna: „ Wtedy Nebukadnesar bardzo się rozgniewał . . . i kazał rozpalić piec siedem razy bardziej niż go zwykle rozpalano” (Daniela 3:19). To była wprost demoniczna nienawiść przeciwko Bogu Jahve. Prawda jest taka, że wszyscy, którzy stoją po stronie Chrystusa, mogą się spodziewać, że spotkają się z taką wściekłością. Ich posłuszeństwo zawsze wzbudza wściekłość tych, którzy przyjmują wskazówki od szatana.

A więc jaki był wynik? Czyj Bóg zwyciężył w Babilonie? W samym środku tego współzawodnictwa sam Jezus objawił Swoją chwałę i moc. Kiedy król Nabukadnesar przyglądał się do tego rozpalonego do granic pieca, był zaszokowany tym co widział. Zawołał: „Wrzuciliśmy do tego pieca trzech, ale teraz ja widzę czterech mężów. Chodzą sobie w tym ogniu i nie palą się. Właściwie zachowują się tak jakby te szalejące płomienie były niczym. A ten czwarty Mężczyzna ma wygląd Syna Bożego!” (Moja parafraza Daniela 3:25).

Kiedy ukazuje się Jezus, to Jego wrogowie muszą się kryć przed Nim.