DOŚWIADCZENIE KONTRA PISMO ŚWIĘTE

Czytałem stwierdzenie zapisane ponad 150 lat temu przez misjonarza Georga Bowena.

„WSZYSTKIE LUDZKIE DOŚWIADCZENIA CHRZEŚCIJAN MUSZĄ BYĆ SPRAWDZONE PRZEZ PISMO ŚWIĘTE”.

Mówił on na przykład, czy nasze głębokie obawy przejdą test Pisma Świętego? Czy nasza chwiejna wiara przejdzie test Pisma Świętego? Czy jakakolwiek forma zwątpienia wytrzyma ten sam test?

Kiedy okoliczności są zbyt trudne i w naszych sercach pojawia się zwątpienie, mamy tendencję do jego usprawiedliwienia, bo mamy ciężkie doświadczenia. Doświadczamy bólu, cierpień różnego rodzaju, które nas załamują. Jak wtedy na to reagujemy? Czy nasza reakcja wytrzyma test Pisma Świętego?

Na przykład Pismo Święte mówi, „Ten, kto wątpi, jest jak okręt miotany przez fale”. Czy pomijasz to miejsce Pisma i wątpisz, bo masz trudne przeżycia?

Ja wiele razy wątpiłem, kiedy moje doświadczenia wyglądały na beznadziejne, ale coraz więcej ufam Duchowi Świętemu, by sprawdził moje doświadczenia z Pismem Świętym. Pismo Święte jest ważniejsze, niż doświadczenia.

Niech Bóg pomoże nam wszystkim sprawdzać nasze odczucia w świetle Słowa Bożego. Zadaj sobie pytanie, „Czy ta reakcja jest Biblijna? Czy moje emocje są zgodne ze Słowem Bożym?” Jeżeli nie, to módl się o siłę by się do tego przyznać i zmienić.

Zachowaj wiarę!