JEZUS CHCE PRZERWAĆ STARE WZORY - Gary Wilkerson

Strach może powodować to, że nie chcemy zrobić kroku wiary. Ale Jezus ma lekarstwo na nasz strach. Na Święcie Namiotów stanął On i wołał: "Ta rzeka żywej wody nie będzie zatrzymana. Jeżeli ktoś wierzy we Mnie, to ta woda będzie go odżywiała. Będzie wypływała z niego tak, jak jak rzeka, objawiając dobroć niebiańskiego Ojca" (zobacz Jana 7:37-38).
Kiedy nasze bojaźliwe serce jest odświeżane, to jedną z rzeczy jakie do nas płyną jest odwaga: "Gdyż wszystko mogę poprzez Chrystusa, który mi daje siłę" (Filipian 4:13). Wielu wierzących zna ten werset jako drogocenną obietnicę. Ale to jest coś więcej - to jest realność. Na przykład, nie musimy wypracowywać odwagi, żeby świadczyć o Jezusie, gdyż On ją nam daje. Właściwie to On sprawia, że ona się w nas przelewa.
Ta przemiana następuje na dwa sposoby; (1) odświeżenie okolicznościowe i (2) odświeżenie od wewnątrz. Kiedy Bóg odświeża nasze okoliczności, to On zmienia stare zwyczaje. Spójrzmy na dwie zwyczajne dziedziny: finanse i małżeństwo. Jeżeli wpadłeś w kłopoty finansowe, to On może ciebie odświeżyć poprzez pokazanie twoich niezdrowych nawyków wydawania pieniędzy i przekonanie, żebyś to zmienił. Może ciebie prowadzić, żebyś szukał doradcy finansowego, który może ci pomóc zmienić te nawyki i stać się mądrzejszym zarządcą.
On może chcieć przerwać stare nawyki w twoim małżeństwie, nawyki, które spowodowały, że  utkwiłeś w twardym postępowaniu pozbawionym miłości. Zbyt wielu małżonków odzywa się do siebie nawzajem tak: "Ty zawsze jesteś taki", albo "To samo zrobiłeś pięć lat temu" albo "Ty się nigdy nie zmienisz." Ważne pytanie dla każdego małżeństwa jest takie, "Jak mogę dostrzegać w moim współmałżonku to co najlepsze, ale nadal postępować realistycznie w rozwiązywaniu naszych kwestii?" Rozpoczyna się to od przycisku odświeżenia. Niewiele problemów w relacjach zostaje rozwiązanych w ciągu jednej nocy; większość wymaga codziennej łaski i mądrości.
Pamiętaj, Jezus jest gotowy, żeby nas odświeżać poprzez obfitą łaskę za każdym razem kiedy tego potrzebujemy.