ZAUFAJ BOGU W OBLICZU TRUDNOŚCI

Nic nie przynosi Bogu większej chwały niż to, kiedy ufamy My w obliczu trudności. Jak szybko zapominamy cuda z przeszłości i poprzednie błogosławieństwa.

W Psalmie 106 widzimy Izraela, który oglądał niewiarygodny cud, kiedy Morze Czerwone zamknęło się zakrywając armię Egipską i topiąc wszystkich żołnierzy. „Kiedy zobaczyli Egipcjan na brzegu morza, wtedy uwierzyli Bogu i zaśpiewali pieśń uwielbienia.” Następne słowa mówią: „Wkrótce zapomnieli o Jego cudach” (werset 13).

Ale nie możemy ufać naszej wierze w doświadczenia z przeszłości – jesteśmy zbyt zapominalscy, a pamięć jest zbyt krucha. Same doświadczenia z przeszłości nie są wystarczające, aby nam dać siłę w obecnych trudnościach. Potrzebujemy świeżej wiary – zakotwiczonej w codziennej dostawie Słowa Bożego – świeżego słowa od Boga!

Zaufaj Bogu, kiedy stawiasz czoła trudnościom, a Bóg powierzy ci więcej Swojej łaski, Jego mocy i wsparcia.

Żeby zaufać Bogu w obliczu poważnych trudności potrzebna jest odważna wiara – oddanie wszystkiego w Jego troskliwe ręce. Nadchodzi czas, że musimy wyruszyć na głębię i zrzucić wszelką troskę na Niego. Taka odważna wiara podoba się Bogu.

Wiara jest naszą jedyną nadzieją, naszą jedyną drogą wyjścia z trudności. Tak więc wyjdźmy na zewnątrz i oddajmy wszystko Jemu!