ZNAJDŹ SWÓJ OGIEŃ by Nicky Cruz

Najnowsze studium przepowiada, że do roku 2020 Islam będzie wiodącą religią w Norwegii i wszystkich krajach Skandynawskich. Jeżeli mają rację, to możemy się spodziewać, że w ciągu następnych kilku lat będzie to w Norwegii religia państwowa. Tak się stało w każdym innym kraju, gdzie Muzułmanie znaleźli oparcie.

Smuci mnie to, jak mały wpływ wywierają w Europie chrześcijanie. Jesteśmy bezsilni w efektywnym docieraniu do zgubionych – nie tylko w krajach Europejskich, ale też w Stanach Zjednoczonych. Modlimy się, by Bóg poszerzył nasze terytorium, by pomagać Ciału Chrystusa wzrastać, ale tak niewiele denominacjom to się udaje. Większość z nich się zmniejsza, a niektóre całkiem umierają.

Czego trzeba, ze strony Boga, by doprowadzić do przemiany, której potrzebujemy, do przemiany, o którą się modlimy? Kiedy wreszcie powstaniemy i zrobimy poważny wyłom w panowaniu szatana na świecie?

Odpowiedź jest tak prosta, że aż dziwnie mi o tym mówić: Musimy zaufać Bogu, że będzie czynił wielkie cuda! Musimy powstać razem ze złamanymi sercami i odważną wiarą, prosząc Boga, by uczynił nas potężnymi wojownikami dla Jego królestwa. Tak, jak młodzi ludzie, którzy pracują z nami – naszych Dwunastu Uczniów – musimy otworzyć nasze serca i życie dla Boga i pozwolić Mu zainstalować w nas pasję dla dusz, rozwinąć w naszych sercach obsesję o dusze, złamać nas, użyć nas i umocnić do służby!

Jeżeli popatrzycie na naszą małą grupę młodych ludzi, tych dwunastu niewidocznych bohaterów, tych poranionych i sponiewieranych dzieciaków, którzy mają niewiele więcej, niż kilka ubrań i płonący ogień pasji w swoich sercach i kiedy zobaczycie, jak potężnie Bóg ich używa na pierwszej linii frontu, to zaczniecie dostrzegać troszkę z tego, co Bóg może zrobić z nawet najmniejszą porcją wiary. Zobaczycie, co spowodowało, że pierwszy kościół eksplodował liczebnie, pociągając tysiące do wiary przez zaledwie garstkę uczniów. Zrozumiecie co pociągało ludzi do przesłania – przesłania o Jezusie. Zobaczycie jak wiele Bóg może osiągnąć przez tak niewielu.

„Ale to, co u świata głupiego, wybrał Bóg, aby zawstydzić mądrych, i to, co u świata słabego, wybrał Bóg, aby zawstydzić to, co mocne” (1 Kor 1:27).

__________

Nicky Cruz, znany w wielu krajach ewangelista i płodny autor, nawrócil się do Jezusa Chrystusa z życia przemocy i przestępstw, po spotkaniu Dawida Wilkersona w Nowym Jorku w roku 1958. Historia jego dramatycznego nawrócenia została opowiedziana najpierw przez Dawida Wilkersona w książce Krzyż i Sztylet,a później w jego własnej książce Nicku Cruz Opowiada, która stała się bestsellerem.