DZIESIĘCIORO PRZYKAZAŃ

Większość Amerykanów wie, że Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych zdecydował, że Dziesięć Przykazań nie może być wypisane w sądzie państwowym. Ta ważna decyzja była szeroko opisywana w mediach. Co oznacza taka decyzja?

Sąd jest to miejsce, gdzie egzekwuje się prawo. Dziesięć Przykazań reprezentuje Boże prawo moralne, które nigdy się nie zmienia. Jest ono tak stałe jak prawo grawitacji. Jeżeli zlekceważysz to prawo, to tak jakbyś zrobił krok poza dach wysokiego budynku. Możesz twierdzić, że to prawo ciebie nie dotyczy, ale na pewno odczujesz tego konsekwencje.

Mówiąc prosto, Dziesięć Przykazań są to wieczne prawa ustalone przez Boga, żeby ochronić społeczeństwo od zniszczenia samychsiebie. Jednak zdumiewające jest to, że wiele organizacji działa obecnie w tym kierunku, żeby zetrzeć te Przykazania – jak również imię Boże – z każdego miejsca, gdzie są one wyryte, w marmurze gmachu sądu czy w betonie.

Jaki smutny obraz stanu naszego społeczeństwa. Te niezmienne prawa były oryginalnie wyryte w kamieniu palcem Bożym. Teraz są zdzierane z kamienia poprzez prawo ludzkie.

Niektórzy chrześcijanie mówią: „Czy to coś złego? Nie jesteśmy pod zakonem. Czemu robić z tego problem?” Nie, nie jesteśmy pod zakonem Żydowskim, co oznacza 613 dodatkowe przykazania dodane przez rabinów Żydowskich. Ale każdy chrześcijanin podlega autorytetowi Bożego prawa moralnego, które jest podsumowane w Dziesięciu Przykazaniach.

Zastanawiam się co Bóg myśli, kiedy ci zdzieracze napisów usuwają Jego prawa sprzed naszych oczu. Niektórzy wierzący mówią: „Nie potrzebujemy tych pokazów Przykazań. Wystarczy tylko, żeby były one wypisane w naszych sercach.” Tak nie mówi Słowo Boże. Pomyśl o tej widzialnej obecności, jaką Bóg zamierzył dla tych Przykazań, kiedy były one przekazane Jego ludowi.

„Niechaj słowa te, które Ja ci dziś nakazuję, będą w twoim sercu. Będziesz je wpajał w twoich synów i będziesz o nich mówił, przebywając w swoim domu, idąc drogą, kładąc się i wstając. Przywiążesz je jako znak do swojej ręki i będą jako przepaska między twoimi oczyma. Wypiszesz je też na odrzwiach twojego domu i na twoich bramach” (5 Mojżeszowa 6:6-9).