BÓG JUŻ PRZEMÓWIŁ - Carter Conlon

Jest wiele powodów dlaczego Bóg milczy, ale ja dotknę czegoś, co On ostatnio położył mi na serce. Czasami Bóg może milczeć po prostu dlatego, że już ci powiedział! Jeżeli o tym pomyślisz, to jak możesz oskarżać Boga, że milczy, kiedy On zostawił ci sześćdziesiąt sześć listów, tysiące wierszy? Nie ma potrzeby, że się powtarzał. Czy nie cieszysz się, że Księga Genesis nie mówi: "Bóg powiedział, 'Niech się stanie światło. Niech się stanie światło'"?
Gdybyśmy tam byli w ten pierwszy dzień, kiedy Bóg powiedział, "Niech się stanie światło," to byśmy tańczyli i radowali się od 6 rano aż do 6 wieczorem.
Ale nagle, kiedy zaczyna się ściemniać, zaczynamy panikować. "Ach, nie, wiedziałem, że to nie potrwa długo! Wiedziałem, że światło odejdzie. Może zrobiliśmy coś złego. Może nie czytaliśmy dosyć Słowa."
Światło gaśnie i spędzamy następne dwanaście godzin w smutku - dotąd, aż na nowo ukaże się światło i uświadamiamy sobie, że kiedy Bóg powiedział, "Niech się stanie światło,", to nie miał na myśli, że nie będzie nocy; że nie będzie okresów, kiedy nie będzie widać. Nie miał na myśli tego, że zawsze będziemy rozumieli wszystko, co się dzieje w sferach niebieskich. Ale światło ukazuje się zawsze na nowo i widzimy, że to co Bóg powiedział, nadal jest wypełniane i nie musi On ponownie mówić.
Jednym z powodów dlaczego Bóg może milczeć jest to, że nie jest to wyznaczony czas, aby wypełniło się Jego Słowo. Jednym przykładem tego w Biblii jest Józef, który otrzymał niesamowitą obietnicę, że kiedyś będzie panował. Miał być człowiekiem, przez którego przyjdzie zaopatrzenie. Ale był wyznaczony czas na wypełnienie obietnicy i on musiał działać zgodnie z Bożym planem.
Carter Colon dołączył do zespołu pastorów  kościoła Times Square w 1994r. na zaproszenie pastora założyciela, Dawida Wilkersona i został wyznaczony na głównego pastora w 2001r.