W WIELKIEJ POTRZEBIE DOTKNIĘCIA by Carter Conlon

Wiemy, że Jezus był tak pełny miłości Bożej, że pozwolił na to, aby być wydany dla potrzeb tych, którzy Mu się sprzeciwiali. Kiedy ludzie przechodzili koło Jego krzyża i szydzili z Niego, kiwając głowami i rzucając losy o Jego szaty, to jedyną rzeczą, jaka wyszła z Jego ust było :”Ojcze, przebacz im, bo nie wiedzą co czynią” (zobacz Łukasza 23:34). To jest doskonała miłość Boża! Jest to ta udoskonalona miłość, która da nam siłę, aby wykonać to, do czego On nas powołał w tym pokoleniu – aby miłować tych, którzy nas nienawidzą, ze względu na ich dusze.

Z drugiej strony, ten, kto się boi, nie jest doskonały w miłości Bożej. Jest on jak ten ślepy, którego Jezus dotknął, a on widział tylko ludzi jak chodzące drzewa. „ włożył nań ręce i zapytał go: Czy widzisz coś? A ten, przejrzawszy, rzekł: Spostrzegam ludzi, a gdy chodzą, wyglądają mi jak drzewa. Potem znowu położył ręce na jego oczy, a on przejrzał i został uzdrowiony; i widział wszystko wyraźnie” (Marek 8:23-25).

Ten ślepy człowiek miał tylko częściowe widzenie, podobnie, kiedy ja i ty nie mamy serca, aby widzieć ludzi tak, jak Bóg ich widzi, to będziemy się cofać, kiedy będą na nas patrzeć takim twardym wzrokiem i z pogardą. Ale kiedy ten człowiek chciał, aby Pan go dotknął drugi raz, wtedy podniósł swoje oczy do góry i nagle widział wszystkich ludzi wyraźnie.

Jeżeli masz takie gorące pragnienie, aby być świadkiem dla Jezusa Chrystusa – jeżeli jesteś zmęczony tym, że jesteś inny w kościele, a inny poza kościołem; jeżeli w tobie jest takie pragnienie, które mówi, „Boże mam już dosyć tej bezsilności! Nie obchodzi mnie to kto się ze mnie śmieje, albo kto myśli, że postradałem rozum. Chcę mieć Twoją moc, aby stać dla Jezusa Chrystusa!” - wtedy mam dla ciebie dobre wiadomości: Bóg jest gotowy, aby ciebie dotknąć na nowo tak, jak dotknął tego ślepego człowieka.


__________
Carter Conlon dołączył do zespołu pastorów zboru Times Square w 1994 roku, na zaproszenie pastora założyciela Dawida Wilkersona i został wyznaczony na stanowisko Pastora Seniora w 2001 roku. Mocny, współczujący lider, jest częstym mówcą na konferencjach dla pastorów i liderów prowadzonych po całym świecie przez World Challenge.