DZIEŃ PO DNIU by Gary Wilkerson

„Dlatego powiadam wam: Nie troszczcie się o życie swoje, co będziecie jedli albo co będziecie pili, ani o ciało swoje, czym się przyodziewać będziecie” (Mat. 6:25).

Jezus nie chce, byś się martwił o swoje życie. Łatwo jest troszczyć się o rzeczy małe, co ubrać lub co jeść. Potem w wierszu 27 mówi, „A któż z was, troszcząc się, może dodać do swego wzrostu jeden łokieć?” Jezus mówi, „Nie rób tego! Nie możesz dodać nic do twojego życia poprzez zamartwianie się.” On nas uwalnia od zmartwień i powołuje do wolności, którą mogą mieć dzieci Boże.

W wierszu 33 tego urywka Jezus mówi, „Ale szukajcie najpierw Królestwa Bożego i sprawiedliwości jego, a wszystko inne będzie wam dodane.” Mówi, że On już wie czego potrzebujesz i jeżeli Go szukasz, to On da ci wszystko, czego potrzebujesz.

Alleluja!. Chrystus dodaje Swoją sprawiedliwość do życia tego, kto pragnie i łaknie Jego. Kiedy spotkaliśmy Jezusa na krzyżu i zostaliśmy wykupieni krwią i staliśmy się uświęconymi Jego naśladowcami, nasze zwycięstwo zostało osiągnięte!

Może ktoś powie, „Wiem, że On dał mi Swoją sprawiedliwość, ale ja mogę zrobić coś, co Jemu się nie podoba i On mi ją odbierze.” Nie, Biblia tak nie mówi. Mówi natomiast, „Nie martw się o twoją sprawiedliwość.” Duch Święty będzie cię przekonywał o grzechu, a Bóg wie kim jesteś i co przeżywasz. Chcę cię dziś zapewnić, że On jest mocniejszy, niż grzech i grzeszna natura. „Ten, który jest w was, jest większy niż ten, który jest na świecie” (1 Jan 4:4)

Wynikiem poznania Go jest odpoczniecie i pokój, byś mógł położyć swoją głowę w nocy i spać spokojnie. Możesz wiedzieć, że On cię oczyszcza i czyni wszystko nowym. Czyni to nie tylko raz, ale każdego dnia w twoim życiu. On chodzi z tobą, pracuje z tobą i dogląda wszystkiego w twoim życiu.