MIEJSCE DOŚWIADCZENIA

„Doświadczyłem cię u wód Meriba” (Psalm 81:8).

My tak naprawdę nie wiemy co jest w naszych sercach (zobacz Jeremiasza 17:9). Nie ma znaczenia to ile lat chodziliśmy z Panem, ile godzin modliliśmy się, albo ile posiedliśmy wiedzy biblijnej. Jeżeli Bóg widzi w nas coś, co nie jest z wiary – dziedzinę, gdzie nie zaufaliśmy Mu, żeby nam dał siłę do zwycięstwa – to On nas poprowadzi do Meriba (miejsca doświadczeń i prób). Postawi nas w sytuacji, która jest po ludzku niemożliwa i będziemy poważnie doświadczeni.

Możesz szczerze wierzyć, że masz kochające serce do wszystkich braci i sióstr w Chrystusie. „Pan mi dał zdolność, abym mógł kochać wszystkich” - mówisz, ale On wie, że masz problem w jednej dziedzinie. Denerwujesz się, kiedy ktoś wykorzystuje twoją miłość czy akt miłosierdzia. Kiedy tak się dzieje, ty nosisz stale zranienie i odrzucenie wewnątrz swojego serca, ale nadal mówisz, że kochasz tę osobę.

Jak Bóg reaguje na ten rodzaj hipokryzji w tobie? Prowadzi cię do miejsca testu. Pozwala, aby spojrzał ci twarzą w twarz taki podły chrześcijanin! Nagle okazuje się, że się modlisz: „Panie, dlaczego przyprowadziłeś tę osobę do mojego życia? On jest takim cierniem w moim ciele! Starałem się służyć Ci wiernie, ale w zamian za to otrzymuje tylko to wykorzystanie!

Pan ma ciebie w Meriba! On próbuje coś w tobie udoskonalić. Chce, abyś mógł powstać w twojej sytuacji i zawołać: „Wiem, że mój Bóg jest ze mną. Moje kroki są kierowane przez Niego i On mnie przeprowadzi poprzez moje zranienia i udrękę!”
Bóg ciebie doprowadził do Meriba, ale to nie jest koniec. On o tobie nie zapomniał, więc nie poddawaj się i nie załamuj! Pan szuka wiary i chce poznać co jest w twoim sercu. On wie jak zaspokoić twoje potrzeby. Chce tylko, żebyś My zaufał!