WYSTARCZAJĄCO WE WSZYSTKIM

Dlaczego tak wielu wierzących przeżywa słabość, odczuwa rozpacz i pustkę i wydaje im sie, że nie mogą iść dalej? To dlatego, że nie mają objawienia, jakie Duch dał Pawłowi – objawienia wszelkiego zaopatrzenia, jakie Bóg udostępnił tym, którzy go przyjmują przez wiarę!

Czy pasujesz do opisu Pawła o obfitującym słudze, który ma zaspokojone wszystkie potrzeby i jeszcze więcej. Zawsze, w każdym kryzysie? Czy sprawdziłeś to, czerpiąc z niebiańskiego banku?

Przez kilka lat pracowałem z Kathryn Kuhlman. Głosiłem z całego serca na jej spotkaniach rano i wieczorem i zazwyczaj na koniec dnia byłem wykończony. Pewnego wieczora Kathryn powiedziała do Gwen i do mnie: „Chodźmy coś zjeść.” Odpowiedziałem jej tak: „Przykro mi, ale jestem zbyt zmęczony. Muszę pójść do motelu, żeby sie trochę przespać.”

Ona spojrzała na mnie pytającym wzrokiem i zapytała: „Dawidzie, czy ty głosiłeś pod namaszczeniem Ducha dzisiaj?” Odpowiedziałem: „Ty wiesz, że miałem namaszczenie. Tyle ludzi wyszło do modlitwy!”

Kathryn powiedziała cicho: „W takim razie czegoś ci brakuje. Jeżeli usługujesz pod mocą Ducha Świętego, to na koniec nabożeństwa powinieneś być silniejszy, niż na początku – ponieważ On jest duchem ożywiającym! Możesz się podnieść ponad swoje ciało, gdyż poprzez Ducha możesz otrzymać wolność.” Od tego czasu sprawdzało się to w mojej służbie.

„abyście, mając zawsze wszystkiego pod dostatkiem, mogli obfitować we wszelkich dobrych uczynkach” (2 Kor. 9:8). Obfitować tutaj dosłownie oznacza „ciągle pomnażające się; mieć więcej na końcu, niż na początku.” Inaczej mówiąc, kiedy walka staje się coraz bardziej zacięta, Boża łaska pomnaża się! Kiedy słabość przychodzi na ciebie, wtedy Jego siła staje się jeszcze większa – jeżeli w to wierzysz.