DROGOCENNI W JEGO OCZACH

Ja powiedziałem moim dzieciom „Kiedy będziecie w potrzebie, kiedy będziecie przeżywać ból, to po prostu dzwońcie do mnie. Ja będę z wami! Bez względu na to gdzie będę w tym momencie, przyjadę do was!” Jestem tylko ziemskim ojcem – o ile bardziej troszczy się o nas nasz niebiański Ojciec! Czy on nie odpowie, kiedy wołamy do Niego?

Słowo Boże powiada: „On ocali ...ubogiego, który nie ma pomocy. Zlituje się nad nędzarzem i biednym I wybawi dusze biednych. Z ucisku i gwałtu wyzwoli ich życie, Bo krew ich jest droga w oczach jego” (Psalm 72:12-14).

Bóg mówi: „Wy wszyscy, którzy jesteście biedni, którzy macie potrzeby, którzy wydajecie się bezradni – wróg was atakował. Czy nie wiecie jak droga jest dla Mnie wasza krew? Wystarczy, że zawołacie, a Ja was wybawię z uchwytu szatana!”

Dawid powiedział: „Ten biedak wołał i Pan go usłyszał i wybawił...” (Psalm 34:6).

Nie musisz znać dużo zwrotów religijnych. Jedyną rzeczą, jaką musisz wiedzieć jest to, że bez względu na to, co zrobiłeś, jak bezbożny może byłeś, to ci, którzy pokutują, będą zawsze cenni w Jego oczach. Chrystus powiedział: „Oto stoję u drzwi i pukam: jeśli ktoś usłyszy Mój głos i otworzy drzwi, wejdę do niego... (Obj. Jana 3:20).

Dlaczego On puka? Ponieważ twoje życie jest drogocenne i On cię nie chce wypuścić. On nie przychodzi, żeby cię popychać, ale ciągle na nowo przychodzi i mówi do ciebie: „Zawołaj do mnie teraz, w twojej potrzebie.” Może byłeś w kościołach, gdzie ludzie cię potępiali i poniżali. Ale oni tylko ciebie osądzali na podstawie tego, co widzieli na zewnątrz, a Bóg tak nie robi. On widzi twój potencjał. On ci da radość i piękno w miejsce brudu, nieczystości i popiołu. On cię uwolni!