TAJEMNICA BOŻEJ OBECNOŚCI

W Psalmie 31 Dawid wprowadza nas w określenie: „tajemnica Twojej obecności.” Pisze tak: „Jak wielka jest dobroć twoja, Którą zachowałeś dla tych, którzy się ciebie boją, którą wobec ludzi okazałeś tym, którzy ufają tobie! Ochraniasz ich pod osłoną oblicza twojego przed przewrotnością ludzi, Ukrywasz ich w namiocie przed kłótliwymi językami” (Psalm 31:20-21).

Dawid mówi tu coś bardzo głębokiego: „Wszelka prawdziwa siła pochodzi z bliskości z Panem. Miara naszej siły jest proporcjonalna do naszej bliskości z Nim.” Mówiąc prosto, czym bliżej jesteśmy Jezusa, tym mocniejsi będziemy. Wszelka siła jakiej kiedykolwiek będziemy potrzebowali przyjdzie tylko poprzez nasze skryte życie modlitwy. Jeżeli tylko przybliżymy się do Chrystusa, to On się przybliży do nas i da nam świeży zapas codziennej siły. To jest sekret Jego obecności!

W Starym Testamencie obecność Pana była kojarzona z arką. Izrael wierzył, że gdziekolwiek była arka, tam była obecność Boża. Tak więc, brali z sobą arkę tam, gdzie szli. Widzimy przykład tej wiary dotyczącej obecności Pana w 1 Samuelowej 4.

Diabeł bardzo się boi obecności Pana w naszym życiu. On wprost drży na myśl o bliskości człowieka wierzącego z Chrystusem. Dlatego kiedy jego demoniczne zastępy widzą ciebie na kolanach codziennie, w obecności twojego Ojca niebiańskiego, całe piekło krzyczy: „Bóg jest z tym wierzącym. On ma boską obecność. Cóż możemy przeciwko temu zrobić?”

Dlatego szatan zrobi wszystko, co w jego mocy, aby obrabować cię z Bożej obecności w twoim życiu. Dlatego też chce wepchnąć twoją duszę w zwątpienie i strach. Chce cię pozbawić wszelkiej siły! Użyje wszystkiego, czego może, nawet „dobrych” rzeczy, żeby cię zatrzymać przed spędzaniem czasu sam na sam z Jezusem. On wie, że twój czas spędzany z Chrystusem czyni cię zwycięzcą nad strachem i niepokojem tego wieku!

Słowo Boże mówi nam, że możemy się modlić bez ustanku. Jest to modlitwa bez słów w każdym miejscu i każdym czasie. Ja wierzę, że moje najważniejsze modlitwy są to te ciche szepty podziękowania, które składam Mu przez cały dzień. To daje mi świadomość Jego obecności.