DALSZE SŁOWO

„Kiedy będą zburzone podstawy, cóż pocznie sprawiedliwy?”

Niedawno zostałem pobudzony, by wysłać PILNE przesłanie, ostrzegające przed nadchodzącym wielkim nieszczęściem – takim, że nawet wybrani Boży będą się bać.

Pewien biskup zapytał, „ Czy jest dalsze słowo: Jak sprawiedliwi mają zareagować na takie słowo?”

Mogę odpowiedzieć tylko dzieląc się tym, co Duch Święty mówi do mojego serca i co ja mam robić. Podzieliłem się tym, że byłem poprowadzony w sposób praktyczny, by zgromadzić miesięczny zapas żywności – ponieważ byłem świadkiem paniki wywołanej przez terroryzm. To musi być osobiste słowo do każdego indywidualnie.

To mówi Duch Święty do mojego serca odnośnie mojej osobistej reakcji na nadchodzące nieszczęście. Po prostu – STÓJ I OGLĄDAJ WYBAWIENIE PAŃSKIE.

„Na to rzekł Mojżesz do ludu: Nie bójcie się, wytrwajcie, a zobaczycie pomoc Pana, której udzieli wam dzisiaj! .... Pan za was walczyć będzie, wy zaś milczcie!” (2 Mojż. 14:13-14).

To jest reakcja wiary w obliczu nieszczęścia. Co mógł zrobić Izrael na brzegu Morza Czerwonego? Armia faraona nacierała, po dwóch stronach były góry, a przed nimi morze. Ciało woła, „Zrób coś!”

Ciało woła w bezradności. Czy lud Boży może osuszyć morze? Zniwelować góry? Stawić czoła wielkiej armii, nie mając uzbrojenia? Znaleźli się, ich zdaniem, w strasznej sytuacji. Lud Boży drży ze strachu – i w tej godzinie strachu przychodzi słowo od Boga. W skrócie:

„Stójcie spokojnie. Nie bójcie się. To jest godzina wybawienia. Będziecie świadkami zburzenia podstaw siły świata. Ale w tej samej godzinie Ja będę walczył za was. Uspokójcie się – w spokoju zobaczycie Moje działanie”.

Kochani, moje ostrzeżenie jest tylko jednym głosem wśród wielu, którzy mówią to samo. Może przez pewien czas wszyscy będziemy się bać, ale ci, którzy naprawdę znają Słowo Boże, zostaną szybko pocieszeni przez Ducha Świętego. Będziemy ochrzczeni wielkim pokojem – nadnaturalnym uspokojeniem – które będzie wielkim świadectwem dla wystraszonych tłumów.

W Chrystusie
David Wilkerson