PRZETRWASZ

Szczęście nie oznacza życia bez bólu lub zranień – wcale nie. Prawdziwe szczęście, to uczenie się, jak żyć z dnia na dzień, pomimo smutku i bólu. To znaczy uczenie się, jak radować się w Panu, bez względu na to, co się stało w przeszłości.

Możesz czuć się odrzuconym lub opuszczonym. Twoja wiara może być słaba i myślisz, że już cię odliczają. Smutek, łzy, ból i pustka mogą cię czasami przygniatać, ale Bóg dalej jest na Swoim Tronie, On dalej jest Bogiem!

Przekonaj siebie, że przetrwasz. Wyjdziesz z tego i czy żyjesz, czy umierasz, należysz do Pana. Życie płynie dalej i może cię zdziwić, ile możesz, z Bożą pomocą.

Nie możesz sprawić, by nie było bólu, ale nasz błogosławiony Pan przyjdzie do ciebie i położy Swoją miłosierną dłoń pod ciebie, podnosząc cię i stawiając ponownie w okręgach niebieskich. On uwolni cię od strachu przed śmiercią i objawi ci Swoją niewyczerpaną miłość.

Głowa do góry! Zachęcaj siebie w Panu. Kiedy otacza cię mgła i nie widzisz drogi wyjścia z twojego dylematu, połóż się w ramionach Jezusa i po prostu zaufaj Mu. On to załatwi, ale chce twojej wiary i twojego zaufania. On chce, byś ogłaszał, „Jezus mnie kocha!, On jest ze mną! On mnie nie zawiedzie! On właśnie teraz to rozwiązuje! Nie będą pokonany, ani odrzucony! Nie będę ofiarą szatana! Nie stracę zdrowego umysłu, ani kierunku. Bóg jest po mojej stronie! Kocham Go i On mnie kocha!”

Podstawą tego jest wiara, a wiara opiera się na tej absolutnej prawdzie: „Żadna broń ukuta przeciwko tobie nic nie wskóra” (Izajasz 54:17).