BÓG NIE POZWOLI CI SIĘ ZAŁAMAĆ

Pamiętaj, że Bóg wie dokładnie, ile możesz znieść i nie pozwoli ci dojść do punktu załamania.

Nasz kochający Ojciec powiedział, „Dotąd nie przyszło na was pokuszenie, które by przekraczało siły ludzkie; lecz Bóg jest wierny i nie dopuści, abyście byli kuszeni ponad siły wasze, ale z pokuszeniem da i wyjście, abyście je mogli znieść” (1 Kor. 10:13).

Najgorszy rodzaj bluźnierstwa, to myśleć, że Bóg stoi za wszystkimi twoimi kłopotami i boleściami, że to Ojciec Niebiański zsyła na ciebie kary, że Bóg myśli, iż potrzebujesz jeszcze dwóch ataków serca, by otrzymać Jego błogosławieństwo. Tak nie jest!

Prawdą jest, że Pan karze tych, których kocha, ale to karanie jest tylko na pewien czas i nie po to, by nas zranić. Bóg nie jest autorem zamieszania w naszym życiu. To nieprzyjaciel chce nas ranić poprzez innych ludzi tak, jak ranił Joba przez niewierzącą żonę.

Twój Ojciec Niebiański patrzy na ciebie stale. Każdy ruch jest monitorowany i każda łza jest liczona. On odczuwa twój każdy ból i wie, kiedy masz już dość nachodzenia przez wroga. On kładzie temu kres i mówi, „Wystarczy!” Kiedy twój ból już nie przybliża cię do Pana, a zamiast tego zaczyna niszczyć twoje życie duchowe, Bóg wkracza. On nie pozwoli, by ufające Mu Jego dziecko zostało pokonane z powodu zbyt wielkiego bólu lub agonii duszy.

Bóg podniesie cię z tej walki na chwilę, we właściwym czasie. Nigdy nie pozwoli, by twoje cierpienia zniszczyły twój umysł. On obiecał, że przyjdzie i nie spóźni się, by obetrzeć twoje łzy i dać ci radość zamiast smutku. Słowo Boże mówi, „Wieczorem bywa płacz, Ale rankiem wesele” (Psalm 30:6).