ZDUMIEWAJĄCY POKÓJ

Jezus podaje nam więcej niż jeden powód, dlaczego potrzebujemy Jego pokoju. Chrystus powiedział do Swoich uczniów w Ew. Jana 14:30: „Nadchodzi książę tego świata”. W jakim kontekście to powiedział? Akurat powiedział do dwunastu: „Już wiele nie będę z wami mówił” (14:30). Potem wyjaśnił dlaczego: „Nadchodzi bowiem władca świata.”

Jezus wiedział, że szatan działał w tym czasie. Diabeł już zwerbował Judasza, żeby Go zdradził. Chrystus też wiedział, że przywódcy religijni w Jerozolimie byli pod wpływem mocy piekła. Był również świadomy tego, że inspirowany przez diabła tłum niedługo przyjdzie, aby Go aresztować. Wtedy właśnie Jezus powiedział do uczniów. „Szatan nadchodzi. Dlatego już nie będę z wami wiele mówił.”

Jezus wiedział, że potrzebuje czasu z Ojcem, by przygotować się na nadchodzącą walkę. Niedługo miał być wydany w ręce grzesznych ludzi tak, jak powiedział. Wiedział też, że szatan robił wszystko, co mógł, by podważyć Jego pokój. Diabeł będzie Go nękał i próbował Go zniechęcić, by załamać wiarę Chrystusa w Ojca – wszystko, co mogłoby Go odciągnąć od krzyża.

Możesz przeżywać zamęt i myśleć, „To już koniec. Nie dam rady”. Ale Jezus mówi, „Wiem, co przeżywasz. Przyjdź i pij z mojego pokoju”

Może właśnie teraz przeżywasz najtrudniejszy czas w swoim życiu. Twoje życie może być niepewne i sprawy mogą wyglądać beznadziejnie. Wygląda na to, że nie masz wyjścia i każda drogą, którą próbujesz iść, przydaje ci więcej stresu, zamętu i zmęczenia.

Nie ma znaczenia, przez co przechodzisz. Twoje życie może wyglądać tak, jakby przeszło przez nie tornado. Możesz przeżywać takie doświadczenia, że inni postrzegają cię jak współczesnego Joba. Ale wśród tych kłopotów, kiedy prosisz Ducha Świętego, by ochrzcił cię pokojem Chrystusa, On to uczyni.

Ludzie będą pokazywać na ciebie i mówić, „Świat tego człowieka zawalił się zupełnie, a on jest zdeterminowany, by ufać Słowu Bożemu aż do śmierci. Jak to możliwe? Jak on sobie z tym radzi? Powinien już dawno się poddać, a on się nie poddaje. W tym wszystkim nie poszedł na kompromis w tym, w co wierzy. Co za zdumiewający pokój! To przechodzi ludzkie zrozumienie.