PODZIELĘ SIĘ LISTEM JAKI OTRZYMAŁA NASZA MISJA

„Drogi Pastorze Dawid. Kilka lat temu mój mąż stracił pracę, która była dla niego bardzo ważna. Dla niego to było tragiczne, gdyż stracił całą swoją dobrą ocenę samego siebie i swój dobry dochód i nigdy się z tego nie podniósł. Chociaż jest zatrudniony, to jego obecne zarobki są mniejsze niż połowa tego co kiedyś. Teraz ja głównie zarabiam na utrzymanie rodziny.

Kilka tygodni temu szukałam czegoś do czytania, kiedy Pan pokierował mnie do kartonu z papierami, które trzymałam. Wyciągnęłam jedno z twoich kazań zatytułowane „Miejsce nazwane końcem wszystkich możliwości.” Kiedy czytałam to kazanie, Duch Boży zaczął do mnie przemawiać, że to jest dokładnie to miejsce, w którym jestem – na końcu moich możliwości!

Bóg mi pokazał poprzez twoje kazanie, że ja odwróciłam się do mojego męża z gniewem. Polegałam na nim – to znaczy na ciele. Potrzebuję się zwrócić do Jezusa, który jest moją jedyną nadzieją, jako tego, który może się o mnie zatroszczyć i wyprowadzić mnie z tych problemów. Teraz wiem, że mój mąż nie może mnie z tego wyprowadzić. Ale kiedy czytałam to kazanie, otrzymałam pewność, że Bóg jest ze mną.

Moje doświadczenie jeszcze się nie skończyło. Nadal jest bardzo ciężko. Czasami, kiedy patrzę przed siebie, to widzę potencjalną katastrofę tak jak to widział naród Izraelski. Ale Bóg mi pokazał, że ja zwątpiłam w Jego miłość do mnie i w Jego wierność, że zatroszczy się o mnie.

Uświadomiłam też sobie, tak jak nauczałeś, że dobrze sobie radziłam w tym, żeby tłumić moje obawy i nigdy nie zadałam śmiertelnego ciosu moim wątpliwościom. Teraz chcę z tym wszystkim skończyć. Postanowiłam uwielbiać Boga za Jego miłość i zaopatrzenie dla mnie, chociaż jeszcze tego nie widzę.”

Drogi święty, może przed tobą jest jeszcze więcej złych dni. Ale musisz przyjść do miejsca, gdzie możesz powiedzieć „Jezu, zrzucam wszystkie moje troski na Ciebie. Jestem dziedzicem bogactw Bożych w Chrystusie Jezusie. I wiem, że te bogactwa obejmują pełne zaopatrzenie we wszystkich potrzebach fizycznych.”

Możesz uwierzyć i zaufać Bogu w tym!