ON CHCE WSZYSTKO

"Szczęśliwi wszyscy, którzy na niego czekają..... nie będziesz zawsze płakał. Na pewno okaże ci łaskę na głos twojego wołania, gdy go tylko usłyszy, odezwie się. Twoje uszy usłyszą słowo odzywające się do ciebie z tyłu: To jest droga, którą macie chodzić! Wtedy zaśpiewacie pieśń... i będziecie się radować z serca.. (Izajasz 30:18-19, 21,29). Izajasz mówił, "Jeśli będziecie oczekiwać na Pana – jeżeli będziecie wołać do Niego i ponownie Mu zaufacie, to On uczyni to wszystko, co wam powiedziałem, a nawet więcej".

Bóg może powiedzieć tylko słowo, a nieprzyjaciel straci odwagę przed nami: "Bo głosem Pana przerazi się Asyria, gdy On rózgą uderzy" (Izajasz 30:31). Kochani, nie ma takiej sprawy, której nasz Ojciec nie potrafi załatwić, ani takiej walki, której On nie potrafi wygrać dla nas przez proste słowo z Jego ust. Izajasz powiada, że "dech Pana spali wszystko na naszej drodze" (30:33).

Jednak ten proces zaufania Bogu we wszystkim nie jest łatwy. Niedawno szukałem Pana odnośnie sytuacji z budynkiem naszego zboru w Nowym Jorku. Powiedziałem Bogu, " Ojcze, ufam Tobie w tej sprawie. Szukałem Cię w tej sprawie i będę miał w tym pokój". Oto, co On mi odpowiedział, "Dawidzie, jestem zdziwiony, że potrafisz Mi zaufać, jeżeli chodzi o budynki, finanse i inne sprawy materialne, a dalej nie potrafisz zaufać Mi w sprawie twojego fizycznego zdrowia".

Jestem świadomy swojego wieku i byłem poważnie zatroskany, co stanie się z moją rodziną, kiedy ja odejdę. Osądzające słowa Pana uderzyły mnie, jak błyskawica. Złożyłem wszystkie sprawy materialne w Jego ręce, ale nie te wieczne. Uświadomiłem sobie, "Panie, Ty chcesz, bym Tobie zaufał we wszystkim".

Tak, drogi święty, On chce wszystko – twoje zdrowie, twoją rodzinę, twoją przyszłość. On chce, byś Mu zaufał w każdej sprawie. On też chce, byś żył w cichości, zaufaniu i odpocznieniu. Idź więc do swojej komory, by być sam na sam z Panem. Przynieś wszystko do Niego. On obiecał, "Usłyszysz moje słowo z tyłu, mówiące do ciebie, którą drogą masz iść. To jest ta droga – teraz idź nią".

Dowodem wiary jest odpocznienie. Zaufanie i wiara daje pokój dla umysłu. Prawdziwa wiara oddaje wszystko w Jego ręce.