MOCNY DUCHOWY OLEJ RYCYNOWY

Boże przykazanie, aby miłować naszych wrogów może się wydawać jak gorzkie, niesmaczne lekarstwo. Ale tak jak musiałem połykać w mojej młodości olej rycynowy, jest to lekarstwo, które leczy.

Jezus mówi bardzo wyraźnie: " Słyszeliście, iż powiedziano: Będziesz miłował bliźniego swego, a będziesz miał w nienawiści nieprzyjaciela swego. A Ja wam powiadam: Miłujcie nieprzyjaciół waszych i módlcie się za tych, którzy was prześladują" (Mateusz 5:43-44).

Czy Jezus podważał tu Zakon? Absolutnie nie. Odwracał tylko ducha ciała, który wkradł się do zakonu. W tamtym czasie Żydzi kochali tylko Żydów. Żydowi nie wolno było się witać z Poganami, ani nawet pozwolić, żeby jego szata otarła się o szatę kogoś z zewnątrz. To jednak nie był duch Zakonu. Zakon był święty i pouczał: "Jeśli łaknie twój nieprzyjaciel, nakarm go chlebem, a jeśli pragnie, napój go wodą, bo wtedy węgle rozżarzone zgarniesz na jego głowę, a Pan ci odpłaci" (Przyp. Sal. 25:21-22).

Możemy nienawidzić niemoralnych czynów tych, którzy rządzą. Możemy nienawidzić grzechów homoseksualistów, aborcjonistów i nienawidzących Chrystusa. Ale Pan nam daje przykazanie, abyśmy ich miłowali jako ludzi, za których Jezus umarł. Daje nam również przykazanie, żebyśmy się o nich modlili. Jeżeli kiedykolwiek pogardzam człowiekiem zamiast grzechem tej osoby, to nie reprezentuję we właściwy sposób Chrystusa.

Byłem świadkiem parady homoseksualistów tu na piątej alei w Nowym Jorku. Dwieście pięćdziesiąt tysięcy gejów, wielu z nich na wpół nagich, niektórzy nieśli transparenty z napisem "Bóg jest gejem." Widziałem jak wybiegali z szeregu i atakowali chrześcijan, którzy nieśli transparenty z napisem: "Bóg nienawidzi waszych grzechów, ale was kocha."

We mnie palił się gorący gniew. Chciałbym ściągnąć na nich ogień Sodomy. Ale kiedy się zastanowiłem, powiedziałem sobie tak: "Jestem jak ci uczniowie, którzy chcieli ściągnąć ogień z nieba, żeby spalił tych, którzy odrzucali Jezusa."

Mówię – homoseksualizm jest grzechem! Tak samo jak cudzołóstwo. Tak samo jak gorycz i nieprzebaczenie.

Miłujcie swoich wrogów! Miłujcie tych agresywnych grzeszników? Módlcie się za nimi? Błogosławcie tych, którzy was przeklinają?

Dokładnie tak powiedział Jezus!

Więc czyńcie to!