ON Z NAMI MIESZKA by Gary Wilkerson

Kiedy manifestuje się Boża chwała, objawia ona Jego odróżnienie od nas – Jego czystość, świętość i wszechmoc. Nawet niebiańskie istoty w Jego obecności widzą Go jako oddzielonego i pełnego majestatu. Teraz zastępy aniołów są w Bożej obecności i nie przestają Go wielbić w dzień i w nocy. Ich niekończąca się pieśń jest taka: „ Godzien jest ten Baranek zabity wziąć moc i bogactwo, i mądrość, i siłę, i cześć, i chwałę, i błogosławieństwo!” (Objawienie 5:12). Jest to efekt świętej Bożej natury: Ona wywołuje nasze uwielbienie zawsze i we wszystkim.

Jest to zdumiewające, że ten święty Bóg mówi nam, „Ten świat Mnie nie ujrzy - ale wy tak.”

Żydowscy przywódcy znali oddzielenie Boga, ale nie mogli zobaczyć Jego delikatności i byli oburzeni kiedy Jezus nazywał Boga Swoim Ojcem. Postrzegali to jak bluźnierstwo i chcieli Go za to zabić. Jezus przeniósł to odważne nauczanie jeszcze o krok dalej, kiedy powiedział do swoich uczniów, „Wasz niebiański Ojciec nie tylko się o was troszczy, ale zamieszka w was.”

„ Odpowiedział Jezus i rzekł mu: Jeśli kto mnie miłuje, słowa mojego przestrzegać będzie i Ojciec mój umiłuje go i do niego przyjdziemy i u niego zamieszkamy” (Jana 14:23).

Wyobraź sobie siebie jako jednego z uczniów w Górnym Pokoju, kiedy Jezus to powiedział. Byłeś tak nauczany jak twoi starsi, że nikt nie może zobaczyć Boga i pozostać żywy. Wiedziałeś, że sprawiedliwy Mojżesz mógł zobaczyć tylko malutką część Boga i przeżył. Tak więc, kiedy usłyszałeś naukę Jezusa, pomyślałbyś sobie, „Nie ma takiej możliwości, żeby On mógł zamieszkać we mnie. On jest zbyt święty, zbyt niesamowity, zbyt inny. To się nie może stać!” A jednak Jezus nam powierzył te niesamowite podwójne prawdy: Bóg jest rzeczywiści święty i czysty – i On pragnie zamieszkać w nas, Swoim stworzeniu.

Pomyśl o tym co Jezus przekazywał Swojemu młodemu kościołowi tej nocy. Rozpoczął od tego, że odejdzie, aby przygotować dla nas dom. A zakończył mówiąc, że zamieszka w nas. Tu jest to paradoksalne piękno naszego Boga – święty i czysty, a przy tym bliski i troskliwy. On jest nad nami i z nami – i daje nam pokój, jakiego byśmy nigdy nie znaleźli sami. To jest Bóg godny naszego zaufania w i poprzez wszystkie rzeczy.