PRZYGOTOWANI NA KAŻDY KRYZYS

Kiedy uderzy kryzys, to nie masz wtedy czasu, żeby budować siebie w modlitwie i wierze. Ale ci, którzy byli z Jezusem są zawsze gotowi.

 

Pewne małżeństwo pisało do nas ostatnio w duchu, który pokazywał, że byli oni z Jezusem. Ich 24 letnia córka wyszła z przyjaciółką i jakiś wariat uprowadził obie młode kobiety. Potem zamordował ich córkę w najbardziej brutalny sposób.

 

Małżeństwo było w szoku. Ich przyjaciele i sąsiedzi zastanawiali się: „Jak może jakiś rodzic przeżyć taką tragedię?” Jednak w ciągu godziny Duch Święty przyszedł do tej zasmuconej rodziny i przyniósł im nadprzyrodzone pocieszenie. Oczywiście, że w następnych dniach smutku ci zasmuceni rodzice dalej zadawali Bogu pytania, dlaczego. Ale cały czas przeżywali Boży pokój i odpocznienie.

 

Wszyscy, którzy znali tych rodziców byli zaskoczeni ich spokojem, ale to małżeństwo było przygotowane na ich moment kryzysu. Oni zawsze wiedzieli, że Bóg nie pozwoli, aby stało się coś bez Bożego celu. Kiedy przyszła ta straszna wiadomość, to nie załamali się.

 

Właściwie ci rodzice i ich pozostałe dzieci zaczęli się modlić o tego zabójcę. Ludzie w ich mieście nie mogli się z tym pogodzić. Ale to bogobojne małżeństwo mówiło i nauczało o Bożej możliwości, aby dać nam siłę bez względu na to co nas spotka. Ludzie w mieście uznali, że ich siła pochodziła tylko od Jezusa. Niedługo zaczęli mówić o tym małżeństwie tak: „Oni są cudem. To są prawdziwi ludzie Jezusa.”

 

Bóg jest ucieczką i siłą naszą, Pomocą w utrapieniach najpewniejszą. Przeto się nie boimy, choćby ziemia zadrżała I góry zachwiały się w głębi mórz. Choćby szumiały, choćby pieniły się wody, Choćby drżały góry z powodu gniewu jego” (Psalm 46:2-4).