NIE PRZYJĄŁ ODMOWY by Carter Conlon

Biblia opowiada historię o człowieku, który poszedł do swojego sąsiada w nocy i prosił o chleb, bo akurat przyszedł do niego gość, a ten nie miał go czym nakarmić.

„ A tamten z mieszkania odpowie mu: Nie naprzykrzaj mi się, drzwi już są zamknięte, dzieci moje są ze mną w łóżku, nie mogę wstać i dać ci. Powiadam wam, jeżeli nawet nie dlatego wstanie i da mu, że jest jego przyjacielem, to dla natręctwa jego wstanie i da mu, ile potrzebuje”y (Łukasza 11:7-8).

Natręctwo oznacza, że on nie odszedł. Dzisiaj byłby to ktoś, kto modli się, „Wiem, że to pokolenie potrzebuje chleba, ale ja nie mam dosyć. Moja wiedza nie jest wystarczająca; moja siła mnie zawiedzie. Moje współczucie jest zbyt liche; moja odwaga jest warunkowa. Nie mam takiej miary Ducha Świętego, jakiej potrzebuję, żeby spowodować różnicę w tym pokoleniu. Ale wiem, że Ty to masz i nie odejdę dotąd, aż to dostanę!” Bóg oczekuje na taką modlitwę!

Jezus dalej opowiada tę historię: „A ja wam powiadam: Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam. Każdy bowiem, kto prosi, otrzymuje, a kto szuka, znajduje, a kto kołacze, temu otworzą” (Łukasza 11:9-10).

Ilu otrzymuje? Wszyscy! Nie tylko kilka supergwiazd, nie okazjonalny Eliasz czy Elizeusz – wszyscy! A to znaczy ty!

Pamiętaj o tym, że Pan nie mówi tu o przypadkowym proszeniu. Kiedy 120 uczniów poszło do Górnej Izby, to nie prosili przypadkowo Boga o Jego Ducha. Mieli tę świadomość, że wyjście na zewnątrz i stawienie czoła wrogiemu tłumowi mogło oznaczać śmierć. Ale oni też wiedzieli, że Jezus im dał obietnicę, że będą Jego świadkami – więc zaczęli się modlić, nie zgadzając się na odmowę.

__________
Carter Colon dołączył do zespołu pastorów kościoła Times Square w 1994r. na zaproszenie pastora założyciela, Dawida Wilkersona i został wyznaczony na głównego pastora w 2001r. Mocny, współczujący przywódca, jest częstym mówcą na konferencjach Expect Chuch Leadership, prowadzonych po całym świecie przez Word Challenge.