NIE BÓJ SIĘ by Gary Wilkerson

„Nie bój się …. Znalazłaś łaskę u Boga” (Łuk. 1:30)

Kiedy Bóg ogłasza nam, że to jest rok Jego łaski, to oznacza ten rok. Bóg mówi do ciebie o Jego łasce teraz – w tym miesiącu, tygodniu, dzisiaj.

Kiedy głosiłem to kazanie o Bożej łasce w kościele Springs w Kolorado Springs, wśród obecnych siedziała pewna kobieta, alkoholiczka. Usłyszała, jak Duch Święty mówi do jej serca: „Chociaż byłaś w rozpaczy, znalazłaś łaskę u Mnie. Zobaczysz w swoim życiu zwrot o 180 stopni.” Ta kobieta oddała się Panu całkowicie na tym nabożeństwie – i teraz od wielu miesięcy jest trzeźwa.

W Nowym Jorku pewien młody mężczyzna, który od roku był bezdomny, wszedł do kościoła Times Square. Siedział na nabożeństwie, ale kiedy się zakończyło, wyszedł myśląc, „Nienawidzę tego miejsca i więcej tu nie przyjdę.” Ale coś go ciągnęło z powrotem. Przyszedł w następnym tygodniu i było tak samo. Znowu wyszedł, mówiąc, „Już nigdy tu nie wrócę.”

To powtarzało się kilka razy i wreszcie, po roku ten młody człowiek znowu wstał ze swojego miejsca na koniec nabożeństwa, ale tym razem powiedział, „Kocham Cię Jezu i potrzebuję Cię w moim życiu.” Wyszedł do przodu i oddał swoje życie Chrystusowi.

Pastorzy w kościele Times Square odczuli, że ten młody człowiek ma powołanie. Pomogli mu pójść do Szkoły Biblijnej, gdzie okazało się, że był wybitnym studentem. Ukończył ze średnią 4.0 i przeszedł do seminarium, gdzie trzyletni program ukończył w ciągu zaledwie osiemnastu miesięcy. Poproszono go. by pozostał w seminarium jako wykładowca, ale on powiedział, „Nie, ja jestem pastorem.”

Tego samego dnia, kiedy ja głosiłem to kazanie w kościele Springs , ten młody człowiek głosił kazanie w kościele Times Square. Boża łaska spoczęła na upadłym, bezdomnym i nic nie znaczącym życiu – On wszystko zmienił!

Niech ta prawda zrodzi w twoim sercu pieśń, jak u Marii. Bóg rozpoczyna coś nowego, przemieniając twoje doświadczenia w chwałę. Może nie odczuwasz Jego obecności, ale Jego ręka jest nad tobą. Zaufaj Mu ze wszystkim – twoim sercem, rodziną, sytuacją – a zobaczysz Jego chwałę.